Genel Bilgi

  • Dr.Özkan Plastik Cerrahi Uzmanı olduktan sonra 4 yıl GATA Ankara'daki Türkiye'nin tek müstakil yanık merkezinin sorumlu uzmanı olarak çalıştı. Daha önceleri aldığı eğitimlere eklenen bu görevdeki çalışmaları taze yanıkların tedavileri ile yanık sonucu oluşan şekil ve fonksiyon bozukluklarının onarımında büyük bir bilgi ve deneyim kazanmasını sağlamıştır.
  • Doğmalık genital hastalıklarda ve özelikle Hipospadias konusunda oldukça geniş araştırma, bilgi ve deneyim sahibidir. Hipospadias, erkek çoçuklarında her bin doğumdan üçünde görülen doğmalık bir anomalidir. İdrar deliği penisin ucunda olması gerekirken altında herhangibir yerde bulunur. Bu çocuklarda penisin alt kısmında sünnet derisi olmaz. Halk arasında bunlara 'peygamber sünnetli' denir. Bu çocuklar 6 yaşından önce ameliyat edilmeli ve ameliyat olana kadar sünnet ettirilmemelidirler.
  • Doğmalık bir anomali olan dudak - damak yarıklarında (tavşan dudak) Tokyo'da kliniğinde çalıştığı Prof.Onizuka'nın geliştirdiği tekniği uygulamaktadır. Bu yöntem ile ameliyat olan dudak yarıklı hastalar görünüm ve fonksiyon olarak normale çok yakın bir duruma gelebilmektedirler.
  • Dr. Özkan tarafından kepçe kulak, iri kulak, el ve ayaklarda görülen anomaliler (Syndactili,polidactili v.b.) başarı ile onarılmaktadır.
  • Ayrıca Dr. Özkan erkekten - kadına cinsiyet değiştirme ameliyatlarında (male to female gender reassignment surgery) oldukça büyük bir deneyime ve uluslararası üne sahiptir. Bu ameliyat için Yunanistan, Bulgaristan, Almanya, Belçika, İtalya, İspanya, Singapur gibi birçok ülkeden hastaları gelmektedir.
  • Botox ve dolgu maddeleri enjeksiyonları ofis şartlarında, diğer tüm cerrahi ameliyatlar tam teşekküllü özel hastanelerde yapılmaktadır. Hastane seçimi hasta ile doktor arasında kararlaştırılmaktadır.
  • Mikrocerrahi gerektiren girişimler, saç ekimleri, kadından erkeğe cinsiyet değiştirme operasyonlarını yapmamaktadır. Bunların dışındaki tüm onarım cerrahisi ve estetik cerrahi ameliyatlarınızda güvenerek baş vuracağınız ve bilgi alabileceğiniz doktorunuz olarak sizlere hizmet vermektedir.